• Otvorená hodina dejepisu s cudzincami

• Dňa 12.11.2021 sa žiačky SOŠ podnikania z odboru cestovný ruch zúčastnili otvorenej hodiny dejepisu v spolupráci s jazykovou školou Universa. Zahraničných študentov z východnej Európy a  Ázie sme previedli historickou časťou Banskej Bystrice, informovali sme ich o dôležitých udalostiach a osobnostiach mesta. Keďže sa študenti v jazykovej škole učia predmet slovenský jazyk, táto hodina plnila  viacero funkcií. Študentky našej školy  ich zároveň naučili nové slovenské pojmy a aj odborné  výrazy. Naším cieľom je, aby spolupráca aj naďalej pokračovala vo forme prednášok a prezentácií o jednotlivých krajinách Európy a Ázie, ktoré budeme realizovať na hodinách geografie.

Mgr. Miškufová Andrea

• Na strelnici s našimi puškármi

• Aj v tomto školskom roku 2021/2022 sa podarilo zorganizovať zaujímavú akciu k spestreniu štúdia žiakov 2. a 3. ročníka učebného odboru puškár – praktickú ukážku a streľbu z krátkych a dlhých guľových a brokových  zbraní na strelnici v Priechode.

Vedúci strelieb a lektor JUDr. Pavol Kvak oboznámil žiakov s princípom funkčnosti mechanizmov jednotlivých predstavených zbraní, z ktorých streľbu si mohli žiaci vyskúšať za dodržania prísnych bezpečnostných podmienok.

Veríme, že každý účastník, či už žiak, alebo dozorujúci majster, si odniesli v sebe skvelý pocit z dobre prežitého dopoludnia, z novej skúsenosti s cieľom zúžitkovať ju v prospech svojho rozhľadu v tejto zaujímavej oblasti  „voňajúcej strelným prachom“.

Ing. Hrnčiar Marcel , Mgr. Plančík Milan