• Erasmus + mobilita učiteľov

• Clil method

•

Začiatkom júla, presnejšie od 1.7. do 15.7.2019 sme sa zúčastnili kurzu Erasmus + mobilita učiteľov, výučba metódy CLIL vo vzdelávacej inštitúcii U-Learn v hlavnom meste Írska v Dubline. Počas prvého dňa nás na základe našich údajov rozdelili do dvoch skupín. V každej skupine boli učitelia rôznych predmetov z viacerých krajín EU. Naše skupiny tvorili učitelia zo Španielska, Portugalska, Francúzska, Talianska, Maďarska, Poľska, Nemecka či Rakúska.

Výučba bola rozdelená na dve časti. V prvej, dopoludňajšej časti sme sa zaoberali anglickým jazykom, detailnejšie sme sa venovali gramatike a frázam. V druhej, poobedňajšej časti sme sa už naplno venovali novému typu výučby metódou CLIL, ktorá je aplikovateľná na výuku takmer všetkých predmetov. Túto časť výučby sme už absolvovali všetci spoločne.

Raz v týždni sme sa zúčastnili školou organizovanej prehliadky mestom, kde nás previedli historickým centrom a sprievodca všetko doplnil vtipným výkladom.

Počas víkendu sme sa mohli taktiež zúčastniť organizovaného výletu v rámci ponuky školy a dostať sa tak na zaujímavé miesta v Írsku.

Táto zahraničná stáž bola veľmi zaujímavá, prínosná a rozhodne veľmi dobre organizovaná, za čo patrí veľká vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na jej zrealizovaní.

Vysielajúcou organizáciou a zároveň realizátorom mobilít bola Spojená škola v Detve.

Mgr. Daniela Nováková

Mgr. Miroslav Benedek