• O nás aj v Európe SC

• Aj tento rok  žiaci, učitelia a majstri odborného výcviku našej školy prezentovali návštevníkom obchodného centra Európa prácu a možnosti štúdia podľa jednotlivých odborov.

Ukážky činnosti  žiakov našej školy vyvolali záujem  a otázky mnohých návštevníkov.  S radosťou sme im odpovedali a s hrdosťou sa pochválili tým , čo  naša škola ponúka širokej verejnosti.

Pneumatické aplikácie, elektronické zariadenia, ručne zhotovené motokáry, diagnostické prístroje pre automobily, ručne zhotovené pušky a náboje či študentské firmy  alebo kozmetické služby  pre ženy - všetky tieto oblasti odbornosti sa stretli na niekoľkých metroch štvorcových tak, aby spoločne predstavili okúzľujúce divadlo skĺbenia techniky a krásy, ktorú naša Spojená škola dokáže poskytnúť.

Zameranie na odbornosť a prax v našej škole je dôvodom  každoročného  nárastu počtu žiakov, ktorí majú istotu uplatnenia sa na pracovnom trhu.

Nuž na čo veľa slov, stačí si zalistovať vo fotoalbume a sami sa presvedčíte, kde je tá správna cesta profesionálneho úspechu.

Ing. Valová

• Majster Slovenska na Dni otvorených dverí

• Dávid Derďák, majster Slovenska pretekov automobilov do vrchu v triede E1-1400 v roku 2018, sa s podporou pretekárskeho teamu Kesko racing team zúčastnil Dňa otvorených dverí na našej škole. Dávid je žiakom II.CA triedy v študijnom odbore autotronik. Predviedol svoje víťazné vozidlo, Fabiu, s úpravou na preteky do vrchu. Tiež svoje trofeje z aktuálneho ročníka pretekov, ktorý bol pre Dávida prvým a hneď víťazným. Súčasťou jeho prezentácie pred žiakmi našej školy a hosťami bola aj výbava špeciálne upraveného vozidla, spĺňajúceho normy Slovenskej asociácie motoristického športu a povinná výbava jazdca.

Obrovským zážitkom pre zúčastnených bola ukážka výkonu pretekárskeho vozidla na voľnobehu „na stojkách“ a samozrejme aj možnosť, na chvíľu si vyskúšať pozíciu pretekára a zažiť atmosféru pretekárskeho vozidla z pozície jazdca.

Svoje vodičské umenie a zvuk motora zúčastneným predviedol aj absolvent našej školy, Michal Michalec, na oživenej Lade 2107 z roku 1987.

Dávidovi aj Michalovi za ich ochotu a predvedené výkony ďakujeme.

Zverejnené so súhlasom: Dávid Derďák, Kesko racing team a Michal Michalec.