• Blog

• Betlehemská hviezda po 800 rokoch znova na nebi

• 14.12.2020 10:19
        • Podľa Biblie bolo narodenie Krista, ktoré si počas Vianoc pripomíname, sprevádzané zvláštnym úkazom na oblohe – hviezdou, ktorá priviedla troch kráľov (mudrcov z východu) do Betlehema. Dnes už však vieme, že nejde o hviezdu v pravom slova zmysle.
        • Betlehemská hviezda je vesmírnym javom, ktoré ľudstvo môže sledovať každých 800 rokov. Ide o planetárnu synchronizáciu, kedy Saturn a Jupiter budú k sebe tak blízko, že človek, ktorý sa na oblohu díva zo Zeme, vidí obrovský žiariaci objekt, ktorý si označí ako hviezdu s dlhým chvostom. Tento jav bolo možné naposledy sledovať v roku 1226. V tomto roku budú mať planéty podľa astrológov k sebe najbližšie 21. decembra, chvíľu po západe Slnka, len pár dní pred Štedrým večerom.

Betlehemská hviezda sa stala jedným zo symbolom Vianoc pre ľudí po celom svete. Existuje však aj teória, že pri narodení došlo k splynutiu Jupitera a Venuše. Či už to bolo tak alebo onak, jedno však vieme, tento rok nám pred Vianocami nebo ponúkne úžasné divadlo, ktoré veríme, má v tomto vzácnom čase nádherné čaro.

Mgr. Patrícia Kopejová

Počet návštev: 20662