• Novinky zo života školy

      • „Nájdi nové cesty“ - Chevrolet

      • Ak žiješ autami a chceš, aby tvoja budúca práca bola zároveň aj tvojím koníčkom, neváhaj a príď študovať k nám na Spojená školu v Banskej Bystrici. Radi ti pomôžeme nájsť tvoje vlastné a nové cesty vo svete áut. Chceš byť mechanikom alebo elektrikárom? Lakovníkom či karosárom? A čo tak odbor autotronik? Voľba je len na tebe. Nebuď bábovka a poď do toho s nami. Veď ako povedal Henry Ford: „Spolupracovať je úspech.“ Tak príď a neboj sa, sme v tom spolu.

      • Zverejnenie prebytočného...

      • Zverejnenie prebytočného neupotrebiteľného majetku BBSK v správe Spojenej školy, Školská 7, Banská Bystrica

        

       V prílohe uvedenej nižšie uvádzame zoznam prebytočného neupotrebiteľného majetku BBSK v správe Spojenej školy, Školská 7, Banská Bystrica.

       Jedná sa o starý nábytok zo školského internátu, značne poškodený, zastaralí a opotrebovaný, vhodný na likvidáciu.

       Zoznam nábytku.pdf

       Zverejnené dňa 28.01.2021

      • Fanúšikovia automobilizmu!

      • Potrebujete prezuť pneumatiky? Vymeniť olej či opraviť brzdy? To všetko a ešte viac je pre vaše auto možné zabezpečiť v univerzálnom autoservise Spojenej školy vo Vlkanovej. Už viac ako 15 rokov naši žiaci pod vedením odborných majstrov zabezpečujú kompletný servis áut. Doprajte vášmu autu zaslúženú starostlivosť. Neváhajte a využite služby našich dielní (autodielňa, klampiarska dielňa, lakovacia dielňa, elektrodielňa) a pneuservisu.

      • Drahé mamy, milé tety, milé dámy!

      • Dvere kozmetického salónu Spojenej školy sú otvorené aj pre Vás. Príďte, a doslova na vlastnej koži zažite, aké šikovné sú Vaše deti.

       Nechajte ich ošetriť Vám pleť španielskou kozmetikou či prírodnou kozmetikou z mŕtveho mora. Skúste povrchové alebo hĺbkové čistenie pleti, zábaly či masáže. Doprajte si krásne nechty, nechajte si spraviť obočie. Skúste zábaly, masky či rôzne peelingy.

       Len príďte a spravte radosť nie len sebe, ale aj vašim deťom. Zverte sa im do rúk a aj takto ich podporte v tom, čo ich baví.

        

       Služby kozmetického salónu:

        

       • ošetrenie pleti -  španielska kozmetika Primavera Ainhoa, prírodná kozmetika Ibio a kozmetika z mŕtveho mora Kawar, bežné kozmetické úkony (povrchové čistenie, lymfodrenážne a aromaterapeutické čistenie, klasické masáže tváre a dekoltu, masáže rúk, mikromasáž očného okolia, bezbolestné hĺbkové čistenie pleti prístrojom Skin Scrubber, mikrodermabrázia, aplikácia kozmetických masiek a zábalov, chemický peeling Mezosystém podľa typu pleti, liftingové ošetrenie tváre ultrazvukom a žehličkou Maya),
       • ošetrenie tela – prístrojové ošetrenie celulitídy, celotelová depilácia (klasickými voskami a voskom Ital Wax),
       • ošetrenie nôh – mokrá pedikúra,
       • ošetrenie rúk – masáž rúk, parafínový zábal rúk, peeling rúk, masky na ruky, klasická manikúra, japonská manikúra, gélové a akrylové nechty,
       • farbenie obočia a rias, lashlifting

        

       https://kozmeticky-salonik-sos.webnode.sk/

      • Neboj sa a študuj s nami

      • S výberom budúceho povolania prichádza vždy veľa otázok. Nájdem si po škole prácu? Bude ma moja práca baviť? Uplatním sa?

       Spojená škola v Banskej Bystrici ponúka na tieto otázky pár odpovedí.

       Ak sa zaujímate o krásu, líčenie či nechtový dizajn, tak je tu pre vás odbor kozmetik.

       Ak vás bavia pokusy, chémia či biológia, máme pre vás odbor biotechnológia a farmakológia.

       V oboch prípadoch sa nám podarilo vybudovať skvelé zázemie pre štúdium týchto odborov, vďaka ktorému vás bude baviť nielen škola, ale aj vaša budúca práca, v ktorej budete odborníkom. Ponúkame štúdium vo vynovenom kozmetickom salóne a vynovených laboratóriách (chemické a biologické laboratórium), ktoré sú vybavené novými prístrojmi a pomôckami pre žiakov, vďaka ktorým nezostáva štúdium len v rovine teoretickej, ale hlavne praktickej, kde sa žiaci učia vlastnou skúsenosťou pomocou moderných technológií.

       Žijeme v neustále meniacej sa modernej dobe. Spojená škola sa snaží s touto dobou držať krok a prinášať žiakom len to najlepšie. Veríme, že sa naši žiaci vo svete nestratia, a že sa z nich stanú vyhľadávaní odborníci.

      • Keď jazdíme my

      • Ako mnohí viete, súčasťou našej Spojenej školy je aj autoškola, ktorá už roky našim žiakom pomáha získať ich vytúžený vodičský preukaz. Touto cestou by sme vás radi informovali, že na jazdu po bystrických cestách pribudla do našej autoškoly k Dacii Sandero aj nová Škoda Fabia 2020, ktorá čaká na svojich nových vodičov.

       Patrícia K.

      • Aktuálna informácia !!!

      • Na základe rozhodnutia MŠ VVaŠ SR, riaditeľ Spojenej školy, Školská 7, Banská Bystrica oznamuje, že od pondelka 12. 10. 2020 bude vo všetkých triedach prebiehať dištančné vzdelávanie teoretického vyučovania. Pre praktické vyučovanie platí nasledujúca výnimka:

        

       1) Praktické vyučovanie - odborný výcvik:

       1. ročník - Prebieha dištančne. Žiaci ostávajú doma. Majstri OV budú komunikovať so žiakmi pomocou EduPage v čase rozvrhu hodín odborného výcviku.

       2.,3.,4. ročník - Prebieha prezenčne. Žiaci sú vo firmách na zmluvných odlúčených pracoviskách a tiež v autoservise vo Vlkanovej tak, ako to bolo doteraz. Neplatí to pre žiakov ubytovaných v školskom internáte. Realizácia OV u týchto žiakov bude riešená dodatočne vo firmách v blízkosti ich bydliska.

       2) Praktické vyučovanie - odborná prax u žiakov nadstavbového štúdia

       1. ročník - Dopravná prevádzka - Prebieha distančne. Žiaci sú doma, vyučujúci s nimi budú komunikovať 

                                                            pomocou EduPage.

                       - Strojárstvo - Prebieha prezenčne. Žiaci sa budú vzdelávať vo firme ako doteraz.

       2. ročník - Dopravná prevádzka - Prebieha prezenčne. Žiaci sa budú vzdelávať vo firme ako doteraz.

                      - Predaj a servis vozidiel - Prebieha prezenčne Žiaci sa budú vzdelávať vo firme ako doteraz.

        

       https://www.minedu.sk/minister-skolstva-oznamil-nove-opatrenia-v-skolach-platne-od-12-oktobra/

       V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte triednych učiteľov. Žiaci budú v priebehu zajtrajšieho dňa  informovaní, za akých podmienok a kedy si budú môcť vyzdvihnúť svoje osobné veci zo školy a z internátu. Podrobné informácie budú zverejňované aj na EduPage a web stránke školy.

      • Svetový deň cestovného ruchu – 27. september 2020

      • Svetový deň cestovného ruchu (World Tourism Day – WTD) je tematická udalosť, ktorej hlavným zmyslom je zvyšovať povedomie v rámci medzinárodného spoločenstva o význame cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, environmentálnych a ekonomických hodnotách a jeho prínose k dosahovaniu cieľov udržateľného rozvoja, ktorá sa oslavuje každý rok 27. septembra. V tomto roku sa oslavy Svetového dňa cestovného ruchu poniesli v duchu témy „Cestovný ruch a vidiecky rozvoj“ WTD 2020 je vhodnou príležitosťou na vyzdvihnutie jedinečnej úlohy, ktorú cestovný ruch zohráva pri poskytovaní príležitostí mimo veľkých miest a ochrane kultúrneho a prírodného dedičstva po celom svete. Tento rok prišiel WTD v kritickom okamihu, keď sa krajiny na celom svete  usilujú o oživenie cestovného ruchu, a to aj vo vidieckych oblastiach, kde je turizmus dôležitým zamestnávateľom a ekonomickým pilierom. Naša škola si tento deň pripomenula tým, že sa  študentky  odboru obchod a podnikanie  aspoň na chvíľku ocitli v roli sprievodkýň cestovného ruchu v našom meste. Sprevádzali študentov prvého ročníka a oboznamovali ich s históriou, architektúrou a zaujímavosťami v meste Banská Bystrica.

       Mgr. Miškufová Andrea

      • EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

      • Európsky týždeň mobility pre žiakov stredných škôl prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Témou ročníka 2020 bola „Čistejšia doprava pre všetkých!“ Aj našich študentov 1. a 2. ročníkov nadstavbového štúdia sme na netradičnej  hodine, ktorá bola zameraná práve na podporu udržateľnej mobility, chceli motivovať , aby si volili ekologické spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, čím môžu pomôcť znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu. Formou riadenej diskusie, riešením modelových situácií získali najmä predstavu o tom, aké investície a funkčné zmeny by boli pre nich prospešné a motivujúce pri častejšom využívaní alternatívnych spôsobov prepravy. V závere hodiny samostatne vypracovali pracovný list zameraný na túto tému.

        

                                   Bírešová,Majerová

      • Naša škola sa zapojila do medzinárodného projektu EVALUE

      • https://www.fpv.umb.sk/app/cmsFile.php?disposition=i&ID=20773&imageSize=240&fileName=evalue_logo.png

        

       Naša škola sa v spolupráci  s Katedrou Geografie UMB v Banskej Bystrici podieľa na riešení medzinárodného projektu s názvom European Values in Education (Európske hodnoty vo vzdelávaní), ktorý trvá v období od septembra 2019 do decembra 2022. Je financovaný Európskou komisiou v rámci schémy Erazmus+ KA2. Projekt prepája geografov a sociológov, vedu a vzdelávanie. Hlavnými riešiteľmi sú dve univerzity v Tilburgu v Holandsku (Tilburg University a Fontys University). Projekt vychádza zo známeho Výskumu európskych hodnôt (European Values Study) realizovaného Univerzitou v Tilburgu. V rámci neho sú každých 10 rokov zisťované názory a postoje Európanov na širokú škálu hodnotových otázok. Tieto zaujímavé dáta sú spracované aj vo forme rozsiahleho súboru máp a grafov, v rámci ktorých je možné porovnávať postoje obyvateľov rôznych krajín Európy. Projekt EVALUE je rozšírením tohto výskumu o výchovno-vzdelávaciu dimenziu. Jeho cieľom je na základe dát z Výskumu európskych hodnôt pripraviť učebné materiály, ktoré by mali prispieť k rozvoju hodnotového vzdelávania na školách a teda aj na našej Strednej odbornej škole podnikania. Materiály sa zameriavajú na päť nosných tematických okruhov: migrácia, demokracia, tolerancia, solidarita a životné prostredie. Tieto multidisciplinárne témy sú veľmi dôležité z hľadiska formovania názorov a postojov mladých ľudí vo vzťahu k aktuálnym výzvam, pred ktorými európska spoločnosť stojí. Zámerom riešiteľov projektu je ponúknuť učiteľom  možné návody, ako s týmito témami pracovať na hodinách geografie. Jedným z výstupov projektu je web stránka, ktorá bude okrem série učebných materiálov ponúkať aj rozsiahly súbor interaktívnych máp či rôznych nástrojov, umožňujúcich študentom odpovedať na diskutované otázky a porovnávať svoje názory a postoje s postojmi obyvateľov v rôznych krajinách Európy.

       Mgr. Miškufová Andrea

      • Oznam pre zákonných zástupcov

      • V prípade, že máte u svojho hodieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy. Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne. Ak ide o žiakov, ubytovaných v školskom internáte, uvedené povinnosti na nevyhnutne potrebný čas plní školský internát, a to aj v prípade plnoletých ubytovaných žiakov.


       Ak neprítomnosť dieťaťa v škole trvá 3 dni a menej, po upravení zdravotného stavu prichádza dieťa do školy a pri nástupe predkladá Prehlásenie o bezinfekčnosti podpísané rodičom.


       Vyhlásenie zákonného zástupcu.pdf

      • Milí študenti!

      • Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici sa obracia na vás, ktorí pravidelne ale aj sporadicky cestujete vlakom, aby ste venovali pozornosť nasledovnému oznamu.

       Tento týždeň prebieha celoslovenská policajná akcia, ktorá je zameraná na bezpečnosť na železnici. Od začiatku minulého roka zahynulo v našom kraji pri zrážke s vlakom až 15 osôb. Príčinou železničných nešťastí bola a je hlavne ľudská neopatrnosť a nedostatok rešpektu voči pravidlám.

        

       A preto pri cestovaní vlakom myslite vždy na svoju bezpečnosť!

        

       • Cez železničnú trať prechádzajte iba na vyhradených miestach a veľmi opatrne!
       • Pozorne sledujte svetelnú signalizáciu a rešpektujte spustené závory!
       • Nikdy nenaskakujte na rozbiehajúci sa vlak! Ak ho zmeškáte, nezúfajte, pôjde ďalší.
       • Nikdy nevyskakujte z idúceho vlaku!
       • Pokiaľ čakáte na vlak, dodržujte dostatočnú vzdialenosť od nástupnej hrany nástupišťa!
       • Z okien sa nevykláňajte! A nikdy nič z okna idúceho vlaku nevyhadzujte! 
       • Poškodzovanie železničných staníc, vlakových súprav, signalizačných zariadení a ramien závor je trestné!
       • Nikdy sa nepohybujte medzi vagónmi a pod vagónmi!
       • Vysoké napätie je „neviditeľný zabijak“! Preto vyliezať na vagóny je prísne zakázané a životu nebezpečné! 
       • Vaše správanie v obvode železníc sledujú aj príslušníci železničnej polície, preto rešpektujte ich dobre mienené rady a pokyny, vyhnete sa tak situáciám, ktoré môžu spôsobiť vážne problémy vám aj iným.

        

       Touto cestou Vám Policajný zbor Slovenskej republiky želá veľa šťastných kilometrov a vždy bezpečný návrat domov!

      • Oznam zákonným zástupcom a žiakom

      • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy.Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovvšeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom/plnoletým žiakom.

      • Harmonogram nástupu žiakov do školy v stredu 2. septembra 2020

      • V čase mimoriadnej situácie otvorenie školského roka 2020/2021 prebehne v triedach.

       Žiaci prvého a druhého ročníka prídu do školy v čase od 8:00 do 8:30.

       V tomto čase im bude odmeraná teplota a žiaci vykonajú dezinfekciu rúk aplikovaním dezinfekčného roztoku v stojane pri hlavnom vchode.

       Žiaci prvého ročníka sa vo vestibule budovy stretnú so svojimi triednymi učiteľmi a spolu sa odoberú do svojich učební . Budú sa riadiť pokynmi svojich triednych učiteľov.

       Žiaci tretieho a štvrtého  ročníka prídu do školy v čase od 10:00 do 10:30.

       V tomto čase im bude odmeraná teplota a žiaci vykonajú dezinfekciu rúk aplikovaním dezinfekčného roztoku v stojane pri hlavnom vchode.

       Žiaci vstúpia do školy s rúškom na tvári. Žiak bude mať  každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.

       Žiak pri prvom nástupe žiaka do školy predloží čestné prehlásenie (príloha na stiahnutie TU) podpísané zákonným zástupcom, alebo samotným plnoletým žiakom.  

       Žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, vrátane svojej triedy v interných priestoroch školy.

       Dotazník a Vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka

        

      • Pokyny pre zákonného zástupcu a žiaka pre začiatok školského roka 2020/2021

      • Dotazník a Vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka.docx

       Vyhlásenie zákonného zástupcu  alebo plnoletého źiaka.docx


       Zákonný zástupca

       · Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do strednej školy a pri odchode žiaka zo strednej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

       · Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky. Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej strednej školy na školský rok 2020/2021.

       · Predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy čestné prehlásenie, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do strednej školy v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

       · V prípade, že má u svojho dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy. Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne. Ak ide o žiakov, ubytovaných v školskom internáte, uvedené povinnosti na nevyhnutne potrebný čas plní školský internát, a to aj v prípade plnoletých ubytovaných žiakov.


       Žiak

       · Žiak si umýva ruky bežným spôsobom, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami.

       · Žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, okrem svojej triedy a interných priestorov školy, kde prebieha výchovno - vzdelávací proces, ak nie je určené inak z nariadenia ÚVZ SR.

       · Žiak počas vyučovania a odborného výcviku dodržiava vnútorný poriadok školy s aktualizovanými hygienicko – epidemiologickými nariadeniami.


       Počas obdobia 2.9 – 15.9, sa nad rámec zelenej fázy odporúča:

       Žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, vrátane svojej triedy v interných priestoroch školy.

       Vyššie uvedené opatrenia sa podľa epidemiologickej situácie môžu predĺžiť a odporúča sa ich dodržiavanie aj počas obdobia 16.9 – 23.9.


       Tieto pokyny budú priebežne aktualizované s ohľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu.

       Plné a aktualizované znenia pokynov Ministerstva školstva si môžete pozrieť TU

  • Kontakty

   • Spojená škola, Školská 7, Banská Bystrica
   • ss.skolska7@gmail.com
   • sosakcienovinky@gmail.com
   • 048/413 31 13 - SOŠ automobilová, SOŠ podnikania
   • 048/416 37 81 - SOŠ elektrotechnická
   • Školská 7, 974 01, Banská Bystrica
   • IČO: 37956108
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje
 • Počítadlo návštev

  Počet návštev: 5919